کانال تلگرام
AEG ایران

اینستاگرام
AEG ایران
سبد خرید
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ | Tuesday 21 November 2017
صفحه اصلی     درباره AEG     تماس با ما     خدمات مشتریان     قوانین    
ورود به سایت عضویت
اخبار     جشنواره ها
 

ماشین لباسشویی آاِگ AEG ، مجهز به موتور Direct Drive

زمانى كه در يك فروشگاه بحث نوع موتور مطرح مى شود ، همواره اين سوال از طرف خريدار مطرح مى گردد كه موتور دستگاه ها Direct Drive  هست يا خير؟

آيا Direct Drive يا در واقع موتورهاى مستقيم مزيتى نسبت به موتورهاى داراى تسمه دارند؟

در سال های اخیر با نوآورى اى بنام Direct Drive روبرو هستيم كه ادعاى طول عمر بالا و صداى كمتر را به دنبال دارد. لباس شویی های دایرکت درایو (Direct Drive) یا لباسشویی بدون تسمه عنوانی است که توانسته است توجه همه را به سمت خود جلب کند. اما متاسفانه بسیاری از فروشندگان لوازم خانگی آن را به نام لباسشویی گیربکس دار به مشتری معرفی می کنند . این معرفی در شرایطی اتفاق می افتد که اصلا گیربکسی در این نوع از لباسشویی ها وجود ندارد.در این تکنولوژی تسمه از موتور ماشین لباسشویی حذف شده، و موتور مستقیما به دیگ شستشوی لباس متصل شده است.

نويز هردستگاه بر روى برچسب انرژى دستگاه مكتوب شده كه اگر به برچسب انرژى ماشين لباس شويى آاگ توجه كنيم با نويز ٤٧ دسيبل كه يك نويز فوق العاده پايين است مواجه مى شويم.

طولانى بودن عمر موتور يك دستگاه بواسطه گارانتى آن دستگاه بيمه مى شود كه در ماشين لباس شويى هاى آاگ ، ما شاهد ١٠ سال گارانتى موتور در اروپا مى باشيم كه اين نيز گواهى بر طول عمر بالاى اين موتورهاست.

این تکنولوژی لرزش و صدای موتور را کاهش داده و بالطبع مشکلات خرابی تسمه را نیز کم می کند، همین امر موجب کاهش هزینه های ناشی از خرابی تسمه نیز می شود. موتور Direct Drive مصرف انرژی را کاهش داده و در نهایت باعث افزایش عمر ماشین لباسشویی می شود. از سویی دیگر با حذف تسمه و تجهیزات جانبی ، علاوه بر کاهش انرژی مصرفی، فضای داخلی ماشین لباسشویی بیشتر شده و بنابراین می توان ظرفیت ماشین لباس شویی و دیگ آن را نیز افزایش داد. داشتن ظرفیت شستشوی بالاتر این امکان را فراهم می کند تا در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، بتوانید حجم بیشتری از لباس را با اندازه های بزرگتر مانند پتوها و ملحفه با صرف انرژی کمتر، بشویید.

موتور های دایرکت درایو یا انتقال مستقیم حرکت، دارای عملکردی مشابه با موتورهای پنکه سقفی هستند، اما تفاوت اصلی این دو نوع موتور در این است که جریان برق در موتورهای دایرکت درایو لباسشویی ، مستقیم یا DC می باشد. بنابراین برای راه اندازی دایرکت درایو ها باید از  برد راه انداز یا همان درایور (Driver) استفاده کرد.

در ماشین لباسشویی آاگ مجهز به موتور دایرکت درایو ، سیم پیچ استاتور درون روتور ثابت و روتور که یک بشقاب آهنی ۳۵ سانتی هست در داخل خود ۲۰ آهنربا دارد . آهنرباهای موجود در روتور توسط استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن میکند. این روتور مستقیم به شفت لباسشویی متصل می باشد و نسبت چرخش موتور به درام ١ به ١٠ است ؛ يعنى اگر درام ما بخواهد با سرعت ١٦٠٠ دور در دقيقه بگردد ، موتور ما با سرعت ١٦٠٠٠ دور در دقيقه حركت مى كند و اين يعنى يك موتور قوى!

حال در موتورهاى مستقيم ، پولى و درام توسط يك شفت به هم متصل هستند و هر سرعتى كه موتور داشته باشد، درام نيز با همان سرعت مى گردد؛ يعنى اگر درام با سرعت ١٦٠٠ دور در دقيقه بگردد ،موتور نيز همان قدر سرعت دارد!

 

تاریخ ارسال مطلب : يكشنبه 21 آبان 1396               تعداد مشاهده این مطلب : 104 مرتبه
  آرشیو اخبار
کولر گازی AEG
     
     
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت : ایران طراح